PŘIHLÁŠKA | SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH | DĚTSKÝ BĚH | PROPOZICE | INFORMACE O POHÁRU

Prezence

8:30 – 9:45

Start

10:00

Každý startuje na vlastní nebezpečí a odpovídá za zdravotní stav způsobilý pro tento výkon. Každý závodník se svým podpisem na přihlášce zavazuje dodržovat aktuální vládní opatření. Běží se za normálního silničního provozu, pravidel atletiky a tohoto rozpisu. Přihlášením do závodu každý závodník stvrzuje, že s deklarovanými pravidly souhlasí. Z bezpečnostních důvodů nebude osobám mladším 15 let povolen start v hlavním běhu.

Historie

39. ROČNÍK 2023
VÝSLEDKY 10km | VÝSLEDKY DĚTI | FOTOGALERIE | FOTOGALERIE MK

Již po 39. se letošní Silvestr v Karviné nesl ve znamení běhu. Konala se zde tradiční Silvestrovská silniční desítka zařazená do H10 Běžeckého Poháru Karvinskeho Reviru a Moravskoslezského běžeckého poháru, která vede okrajovými ulicemi města Karviné a převýšením přes 100 m tak prověří každého běžce.

V dopoledních hodinách se tak sešla necelá stopadesátka běžců a běžkyň k městskému stadionu, kde byl start a zázemí celé akce. V deset hodin poslal startovní výstřel všechny na trať.

Zatím co dospělí závodili na desítce, byl připraven i závodní program pro děti, které se utkaly na tratích od 250 m – 1300 m v místním lesoparku. Hned po startu hlavního závodu se ujal vedení Adam Szymanik Atletika Havířov 1965 (32:23), který dnes svým suverénním výkonem přesně o minutu překonal svůj dva roky starý traťák a soupeřům nedal žádnou šanci. Dvě minuty za ním doběhl dnes druhý Filip Cienciala TJ TŽ Třinec (34:25). Souboj o třetí místo v posledním kilometru svedli Filip Austera Atletika Havířov 1965 (36:01) a Polák Kasper Tochowicz (36:17), ze kterého vyšel vítězně Austera.

Závod žen byl dnes v režii domácích závodnic TJ Jäklu Karviné, kde zvítězila Markéta Kašná (41:36) před druhou Johanou Bierskou (42:25), která svým výkonem překvapila, jelikož se specializuje na tratě od 400 – 1500 m a třetí doběhla Ellen Byrtusová (45:27). V cíli na všechny čekaly veky s různými pomazánkami, gulášovka a čaj s možností zostření rumíkem.

Na závěr závodního dopoledne proběhlo vyhlášení medailistů napříč všemi kategoriemi, pro které byly připraveny, jak v Karviné bývá zvykem, pěkné poháry, diplomy, prize money a dárková taška od města Karviné. Velký dík opět patří všem pořadatelům okolo Tomáše Owczarzyho, městu Karviná, nadaci OKD a SDH Karviná Ráj za podporu a uspořádání parádní běžecké akce.

Silvestrovský běh byl i posledním závodem letošního ročníku Moravskoslezského běžeckého poháru, ve kterém zvítězili Marek Škapa MK Seitl Ostrava a Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná. Druzí skončili Stanislav Záleský regioRun Havířov a Magdaléna Drastichová MK Seitl Ostrava a třetí Dawid Wawreczka a Iva Pachtová oba TJ Jäkl Karviná. /Michael Kašný, BezvaBěh.cz/